Ile się ładuje samochód elektryczny?

03 październik 2019
Ile się ładuje samochód elektryczny?

Stacje paliw na terenie Polski działają w oparciu o markowe sieci. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby po przystąpieniu do współpracy z daną siecią stacji paliw nie postarać się, aby prowadzona przez nas stacja wyróżniała się czymś szczególnym, czego na innych stacjach paliw nie można znaleźć.

W końcu operatywny przedsiębiorca zawsze będzie szukał rozwiązania pomagającego wyróżnić się w tłumie i zaprezentowania pełni usług, choćby w niekonwencjonalnej, ale przez to wyróżniającej się formie.

Wyposażenie stacji paliw - co powinno znaleźć się na stacji paliw? 

Oczywiste jest, że bez stanowisk z dyszami do tankowania samochodów się nie obejdzie, bo to podstawa prowadzenia biznesu tego typu. Kierowcy jednak zatrzymują się na stacjach paliw nie tylko po to, by zatankować bak do pełna.

Często szukają także możliwości chwilowego wypoczynku, zrobienia konkretnych zakupów na dalszą podróż oraz zaczerpnięcia snu po długiej podróży. Czy nowoczesna stacja paliw jest w stanie dostosować się do wygórowanych potrzeb wszystkich przemieszczających się samochodami? 

Na stacji paliw prawie jak w domu

To nie żart. Im bardziej domowa atmosfera panuje na danej stacji paliw, tym chętniej kierowcy tu wracają. Do takiego wniosku doszło wielu właścicieli stacji paliw na terenie całej Polski. Kierowcy, zwłaszcza ci poruszający się samochodami dostawczymi, zapamiętują miejsca, gdzie ugoszczono ich na wysokim poziomie, później robią także reklamę "na trasie" wśród innych kolegów z branży.

Dlatego do tematu udzielania pomocy podróżnym na stacjach paliw warto podchodzić jak najbardziej poważnie, bo potem, jako inwestorom, zdecydowanie się nam to wszystko zwraca. Każda, nawet najmniejsza stacja paliw zyska, gdy funkcjonować będzie przy niej choćby najskromniejsze stanowisko gastronomiczne, gdzie po zatrzymaniu się kierowcy, a nawet całe rodziny będą mogli zjeść coś pożywnego. Nie muszą być to wyszukane potrawy, wystarczą specjały naszej tradycyjnej, polskiej kuchni, które przecież wszyscy bezkrytycznie uwielbiamy.

Miejsce do spania

Nie od dziś wiadomo, że wygrywają te stacje paliw, przy których działają nawet skromne motele czy hostele ze specjalnie wygospodarowanymi miejscami do spania. W ciągu doby przez daną stację paliw przewija się cały tłum kierowców. Jedni zatrzymują się na chwilę, aby się odświeżyć, zjeść coś czy zrobić zakupy. Ci, którzy zahaczają o stację paliw już w godzinach nocnych, po wyjęciu kluczyków ze stacyjek chcą się już tylko zdrzemnąć i odpocząć przed kolejnym ciężkim dniem pełnym wyzwań.

W samochodzie śpi się strasznie niewygodnie, bo też nie każde auto dostawcze posiada łóżko w kabinie. Ratunkiem w tej sytuacji pozostaje hostel, tani pokoi jedno lub wieloosobowy, gdzie można zdrzemnąć się wygodnie przez kilka godzin, tuż przed dalszą drogą. Można także wziąć prysznic oraz w skromnej kuchni przygotować sobie posiłek.

W tej chwili polskie stacje paliw pod tym względem zaczynają prezentować znacznie wyższy poziom, niż kilkanaście lat temu. Kierowcom łatwiej jest więc odnaleźć się na trasie i prężniej wykonywać wszystkie obowiązki. 

Artykuł powstał przy współpracy z : TSG-solutions.com/pl

Zostaw swój komentarz

Najpopularniejsze produkty

 • Prostownik Arctic Classic CL30 12/24V 30A
  • środa, 20 wrzesień 2017

  Prostowniki Arctic Classic - dedykowany jest do ładowania akumulatorów o pojemności od 20Ah do 240Ah oraz przy 24V do 180Ah oraz do konserwacji akumulatorów o pojemności do 300Ah. Zbudowany na wydajnym transformatorze kształtkowym zapewnia wysoki i stabilny prąd ładowania. W tej klasie prostowników jest to jedna z lepszych propozycji na…

  Czytaj więcej
 • Akumulatory Varta Professional Dual Purpose AGM
  • środa, 20 wrzesień 2017

  Akumulatory VARTA Professional AGM - Idealny do podwójnego zastosowania, na przykład w przyczepach kampingowych. Zawsze o jeden krok do przodu dzięki technologii AGM: VARTA Professional AGM ma do czterech razy większą wytrzymałość cykliczną i posiada funkcję rozruchu i zasilania. Doskonale nadaje się do eksploatacji sezonowej.

  Czytaj więcej
 • Technologia - Optima
  • sobota, 10 styczeń 2015

  Akumulatory (AGM), takie jak baterie OPTIMA®, nie rozlewają się, zasiarczają i rozładowują tak szybko jak tradycyjne akumulatory. Konstrukcja AGM utrzymuje elektrolit w separatorze wykonanym z maty szklanej, dzięki czemu ma stały kontakt z masą aktywną w akumulatorze.

  Czytaj więcej
 • Akumulatory Varta Professional Deep Cycle
  • środa, 20 wrzesień 2017

  Akumulator Varta Deep Cycle został zaprojektowany tak, by się głęboko rozładowywał, zanim zacznie proces ponownego ładowania. W przeciwieństwie do niego typowe akumulatory rozruchowe są skonstruowane z myślą o dostarczaniu szybkich, krótkich dawek energii w celu rozruchu silnika. Płyty w akumulatorach VARTA Professional Deep Cycle posiadają gęstszy materiał aktywny niż płyty…

  Czytaj więcej

Najnowsze porady eksperta

 • Uszkodzenie auta na dziurawej drodze — jak uzyskać odszkodowanie
  • poniedziałek, 07 październik 2019

  Według prawa ten, kto wyrządził szkodę, powinien ją naprawić. Wydaje się to oczywiste, ale gdy uszkodzimy auto wjeżdżając w dziurę, o tym zapominamy. A szkoda jest tutaj wyrządzona przez zarządcę drogi, który jest zobowiązany o utrzymanie jej w dobrym stanie. Jak starać się zatem o odszkodowanie?

  Czytaj więcej
 • Wsparcie finansowe dla klientów indywidualnych i firm
  • czwartek, 03 październik 2019

  Jeśli myślisz o zakupie nowego auta, na pewno zdajesz sobie sprawę, że to spory wydatek. Warto go dokładnie przemyśleć. Nie chodzi tutaj jedynie o wybór modelu, ale także o znalezienie wsparcia finansowego w przypadku, gdy nie stać nas na kupno od ręki. Z drugiej strony możemy prowadzić działalność gospodarczą i do jej prawidłowego funkcjonowania niezbędny jest nam samochód służbowy. Szczęśliwie na rynku znajduje się wiele rozwiązań, które można dopasować do naszych indywidualnych potrzeb i możliwości.

  Czytaj więcej
 • Pielęgnacja samochodu
  • czwartek, 03 październik 2019

  Dbanie o samochód można porównać do troski o buty. Dopóki są nowe, czyścimy je, pastujemy i wstawiamy prawidła. Kiedy przestajemy dbać, buty szybko stają się brzydkie i niewygodne.

  Czytaj więcej
 • Ile się ładuje samochód elektryczny?
  • czwartek, 03 październik 2019

  Stacje paliw na terenie Polski działają w oparciu o markowe sieci. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby po przystąpieniu do współpracy z daną siecią stacji paliw nie postarać się, aby prowadzona przez nas stacja wyróżniała się czymś szczególnym, czego na innych stacjach paliw nie można znaleźć.

  Czytaj więcej

News

 • Najpopularniejsze modele Mercedesa – przegląd modeli
  • wtorek, 02 lipiec 2019

  Wzbudza pożądanie wielu miłośników luksusu, olśniewa swoją wyjątkową sylwetką, wywołuje podziw sportowym charakterem i zawsze jest w czołówce najbardziej wydajnych samochodów osobowych. Mercedes – reprezentant niemieckiej motoryzacyjnej jakości, który zachwyca nieustannie od lat 80. XIX wieku. Od tamtego czasu firma wyprodukowała miliony samochodów, każdego roku proponuje coraz lepsze modele, wyposażając je zarówno w nowoczesną technologię, jak też wysokiej jakości materiały. A które modele Mercedesa są dzisiaj tymi najpopularniejszymi? 

  Czytaj więcej
 • Alternatywne źródła zasilania samochodów
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Motoryzacja ciągle się rozwija i wykorzystuje nowe technologie w celu poprawienia cech produkowanych samochodów. Najbardziej w oczy rzucają się liczne elektroniczne elementy wyposażenia, które podwyższają nasz komfort użytkowania samochodu, polecenia głosowe, aplikacje łączące naszego smartfona z samochodem, kamery i czujniki, rezygnacja z tradycyjnych kluczyków itd. Drugim elementem na który zwraca się uwagę to rozwój silników, przede wszystkim w dziedzinie czystości i ilości generowanych spalin, ale także osiągów i sprawności pracy. Z tym ostatnim aspektem związane są alternatywne źródła zasilania.

  Czytaj więcej
 • Auto do dobrej zabawy - najnowsze propozycje
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Auto do dobrej zabawy to z oczywistych względów sprawa dość indywidualna. Każdy ma bowiem inne zapatrywania na temat frajdy z jazdy i tego, czy jazda samochodem jest dobrym przykładem hobby - dla niektórych to wciąż bowiem zwyczajny środek transportu.

  Czytaj więcej
 • Rewolucja w motoryzacji nadejdzie od strony VR
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Choć technologia VR, mimo istnienia na rynku już dobrych parę lat, wciąż nie jest szeroko rozpowszechniona wśród komputerowych graczy i na jej wykorzystanie decydują się tylko nieliczni, może się okazać, że zgodnie z przewidywaniami stanie się ona niezastąpiona w dziedzinie motoryzacji. Unity Technologies to duńska firma odpowiedzialna za stworzenie silnika graficznego Unity, święcącego triumfy w branży gier komputerowych. Efekty osiągnięte przy jego użyciu sprawiają naprawdę imponujące wrażenie, dając złudzenie całkowitego realizmu, a zastosowanie gogli VR pozwala nam poczuć się, jakbyśmy rzeczywiście znajdowali się w wykreowanym świecie. Technologia VR już teraz znajduje zastosowanie w co najmniej kilku dziedzinach motoryzacji.

  Czytaj więcej